ARES HC - Szegedi FE - 2013. 09. 22.

Nyomtatás PDF

ARES HC - Szegedi FE 15 - 8 (4-1; 3-2; 8-5)

Részletek a bővebben után!

Nem várt események után 7 mezőnyjátékossal és 1 kapussal vágtunk Neki az OB II-es kaland 1. fordulójának. Meccs elején a remények éltek, hisz az ellenfélnél 9+1 volt a játékosok száma.

Kis technikai malőrök után (nem akart elindulni az óra) elkezdődött az 1. harmad. Taktikánk ennyi emberrel nem is lehetet más, mint a zárt védekezés és a gyors kontrák, lehetőleg góllal végződve. Kezdeti ismerkedés után az Ares átvette az irányítást, de komolyabb helyzet nem alakult ki. Áttörést a 7. perc hozott, mikor az ellenfél ügyes kipasszolás végén megszerezte a vezetést (1-0). Tovább védekeztünk, de támadásaink nem igazán voltak. A 16. percben már 3:- oda, mivel egy távoli lövéssel és egy újabb kipasszolós góllal tovább növelték előnyüket. Balage időt kért, s bár megbeszéltük, hogy nyugodjunk le, ne kapkodjunk, de az ellenfelünk jött ki jobban a rögtönzött pihenőből, ugyanis fél perc múlva gólt kaptunk. Első gólunkat a 19. percben Balage a saját térfélről indulva, a kapust elfektetve szerezte (4-1).

Szünetben Atis edzőbá kért, hogy figyeljünk a védekezésre. Így mentünk ki a 2. harmadra. A játékunkat továbbra sem találtuk, míg az Ares kényelmesen játszott az előnye tudatában. A 25. percben felcsillant a remény a zárkózásra, hisz emberelőnybe kerültünk. De két eladott labda a térfelünkön, amiből két gólt kaptunk (6-1). Erre biztos nem leszünk büszkék. 30 perc játék után kezdtünk játékba lendülni. A 32. percben Zoli, a 35.-ben Atis szerez gólt (6-3). A további zárkózást egy Ares gól töri meg a 38. percben (7-3). Újabb szünetben kicsit pihentünk, hogy minden erőnket az utolsó 20 percben kiadjuk.

A 3. harmad igazi gólfesztivál lett, hisz sikerült két gólra felzárkóznunk a 46 percre (8-6). Eközben a hátul lévő figyelmetlenségeinket kegyetlenül kihasználta az Ares, az 50. percre 12-6 volt az eredmény. Voltak helyzeteink, kapufánk, ziccerünk, de csak két gólt szereztünk, míg mi hármat kaptunk. A végeredmény az 56 percben alakult ki (15-8).

A meccs első fele elemzésre alkalmatlan. A második felében a támadó játékunk bíztató volt, de védekezésből többet kell mutatni. Igaz hét emberrel ez is tisztes helytállás volt. Dicséret jár a friss igazolásnak, Keszthelyi Balázsnak, aki első SZFE meccsén 2 gólt, 1 asszisztot jegyez, ill. több jó átadása, lövése volt a meccsen.