Szegedi FE - Torpedo - 2013. 09. 29.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - Torpedo 8 - 5 (2-0; 2-3; 4-2)

Részletek a bővebben után!

Guppi kivételével valamennyi csapattag megjelent a mérkőzésen, így 9 mezőny játékossal és 1 kapussal álltunk ki.

Atis a meccs elején a szokásos zárt védekezést és a gyors ellentámadások vezetését kérte. Az I. harmad első percei inkább az ismerkedéssel teltek, majd kezdtük átvenni az irányítást. Ami helyzetekben is megmutatkozott. A 14. percben Tomi indítja Atist, aki kilövi a hosszú alsót (1-0). A 18. percben Marci játssza meg Tomit és szerez gólt (2-0). Jó játékkal és megérdemelt vezetéssel mentünk a szünetre.

A II. harmad nem is kezdődhetne jobban, mint hazai góllal. A Torpedo letámadással kezdett, de Laci remekül indította Józsit és három az előny a 22. perc legelején (3-0). Vendégek tovább folytatták a letámadást, de a csapat bírta a nyomást. 28. percben szépítenek (3-1), amire a 31. percben Balage válaszol Kekszi átadásából (4-1). A Torpedo sem adja fel, mert pontot, ill. pontokat akartak szerezni ezen a meccsen. A 34. és a 38. percben két gólt is lőnek és feljönnek egy találatra (4-3). Bentről ez a harmad tűnt a leghosszabbnak. Jöhetett a szünet, ami jól jött, hogy pihenjünk és rendezzük a sorainkat.

A III. harmadban, mi is kimentünk a védőkre, hogy ne tudjanak pontosan passzolni, ill. labdát szerezzünk a térfelükön. Pörgős volt a harmad eleje helyzetek itt is-ott is voltak, de a kapusok védtek vagy a lövések célt tévesztettek. A 47. percben Józsi (legalább 3 kihagyott ziccer után) Balage passzából (végre J) megszerzi 2. gólját (5-3). Ezután emberelőnyben, majd rövid ideig kettős emberelőnybe is játszottunk. A másodikat ki is használtuk, Kekszi passzát Atis kotorta be a kapu torkából (6-3). Józsi ismét beköszön a vendégek kapujába az 54. percben (7-3). Ebben a percben mi is kaptunk egy kiállítást, Zoli pihent két percet. Sajnos mi sem ússzuk meg gól nélkül (7-4). Ezt követően még egy-egy gól esik mindkét oldalon, nálunk Kekszi is feliratkozik a góllövők közé az 59. percben (8-5). Ez a végeredmény.

Remek mérkőzés volt, két hasonló játéktudású csapat között. A nap hőse címet Józsi kapja (3+1), aki sérülésből tért vissza. Megemlítendő, hogy sok meccs után az volt első, amin Zoli pontot sem szerzett, de játéka kiemelkedő volt.