Szegedi FE - Neumann Wombats - 2013. 10. 06.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - Neumann Wombats FSE 14 - 4 (3-0; 2-4; 9-0)

Egy kemény, de sportszerű mérkőzésen a kezdeti ismerkedés után 3-0-ra sikerült elhúznunk ellenfelünktől, de a második harmadban beerősíttek a srácok, és 4-4-re egalizálták az állást. Még a játékrész vége előtt visszavettük a vezetést, így kissé nyugodtabban fordulhattunk a végső felvonásra. A harmadik harmadban nagyon jól sikerült elkapnunk a fonalat, és 9-0-ra hoztuk a játékrészt.

Részletek a bővebben után!

Mérkőzésen valamennyi csapattag megjelent, így 10 mezőny játékossal és 1 kapussal álltunk ki.

Atis a meccs elején a szokásos zárt védekezést és a gyors ellentámadások vezetését kérte. Ez hamar megdőlt, ugyanis az ellenfelünk is ezt a taktikát választotta. Mivel mi 2 mezőny játékossal többen voltunk, így letámadásra váltottunk. Ez sikeres labdaszerzésben és lövésekben mutatkozott meg. Eközben a Neumann távolról próbálkozott bevenni kapunkat. Az első gólt a 8. percben Balage szerezte a félpályáról (1-0). Továbbra is fölényben voltunk, majd a 13 percben a Guppi által elvégzett sarokütésből lőtte Balage az újabb gólt (2-0). Aztán a 20. percben Zoli lő gólt Atis passzából.

Gondoltuk, hogy az ellenfelünk ki fog támad a harmad elején, a 22. percben szépítenek is (3-1). Két perccel később Marci üt gólt Atis passzából (4-1). Elég rohanóssá vált ez a harmad. Védekezésünk sem állt igazán össze itt, a 25-28 perc között kiegyenlített a Neumann (4-4). Ekkor kértük ki az időnket, ami jót tett a csapatnak, rendeztük a sorainkat. Atis kiállítását remekül kivédekeztük, támadásaink továbbra is veszélyesek voltak. A 34. percben Marci passzát Zoli váltotta gólra (5-4). Ez kellett, hogy ne mi, hanem az ellenfél fusson az eredmény után. Harmad végig helyzetek itt is-ott is, de újabb gól már nem esett.

3. harmadra a Neumann hajtott az egyenlítésért, de lövésig is alig jutottak el, míg nálunk Balage a 46. percben tovább növeli az előnyt (6-4). Időt kért az ellenfél, de utána sem tudtak veszélyesek lenni. Közben emberelőnybe kerültünk, de nem tudtuk kihasználni. 51. percben –ki más- Balage üt gól (7-4). Kiállítás a vendégeknél és büntető nekünk. Kekszi kihagyja, de az emberelőnyt gólra váltjuk. Kekszi passzol az üresben álló Atishoz, aki beüti (8-4). Innentől igazi öröm játékot mutatott be a csapat, míg a Neumann játéka teljesen szétesett. Sorban még hat gólt szereztünk (Józsi, Marci, Kekszi kettőt, Guppi, Balage), így a végeredmény (14-4).

Jó mérkőzést játszottunk, ahol a csapatnak minden összejött és megérdemelten nyert ekkora különbséggel is. Nap hőse Balage 5 góljával, aki régi fényében tündökölt. Reméljük nem csak egy meccs erejéig láttuk így játszani.

Folytatás jövő héten a Miskolc ellen, idegenben.