Szegedi FE - SZPK - 2013. 12. 01.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - SZPK Nokia Komárom 1 - 7 (0-2; 1-3; 0-2)

Igen csak kis létszámú csapatunk (7+1 fő) állt ki a szőnyiek ellen, akik 3 sorral érkeztek. A papírforma nem minket igazolt, a létszám se, de ennek ellenére apait, anyait beleadva hajtottunk. Sok ígéretes helyzetünk volt, ám értékesíteni nem tudtuk ezeket. Ellenfelünk viszont megtalálta a réseket a védekezésünkben. Sajnos az emberelőnyeinket nem tudtuk kihasználni, viszont a hátrányokat szépen kivédekeztük. A tavaszi forulóra reméljük két sorral tudunk menni, és szorosabbá tesszük a mérkőzést.

Részletek a bővebben után!

Guppi, Józsi és Lacika kivételével, valamennyi csapattag megjelent a mérkőzésen. Így 7 mezőny játékossal és 1 kapussal indultunk harcba a SZPK ellen. Mondhatni az esélytelenek nyugalmával, hisz veretlenül vezetik a tabellát és 18 játékos jött el Komáromból. Taktikák nem is lehet más, mint a zárt védekezésből, egy-egy kontrát vezetni és lehetőség szerint lövéssel zárni a támadást. Ellenfelünk sem sietette a támadásokat, gyorsan passzoltak és ha tudtak lőttek. Sajnos két védelmi hibából az 5. és a 10. percben gólt is szereztek (0-2). Közben és a harmad végéig több kapufát is eltaláló lövések és védések is voltak mindkét oldalon. Valamint emberelőnybe is kerültünk, de nem tudtuk kihasználni. Második harmad elején is előnyben játszhatunk, de ez sem sikerült gólra váltani. Majd jöttek megint a védelmi megingásaink, 25 – 35. perc között 3gólt is kaptunk (0-5). 38. percben végre a mi találatunk is megszületett, hisz Zola lövése kijött a kapusról és kipattanót megszerezve Kekszinek passzolt aki belőtte (1-5). Bíztunk a szegedi jó hajrában és a felzárkózásban. Utolsó harmadban mindkét csapat hajtott, de a lövések kaput tévesztett vagy a kapusok védtek. Mi lehetőségeink kimaradtak, míg ők két hibánkat kihasználva újabb gólokat szereztek (1-7). Ez a vége.

Hajtós, helyenként pörgős, időnkét parázs légkör alakult ki a meccsen, de összességében egy jó meccset játszottunk a listavezetővel.

Gratula a csapatnak a helytállásért és folytatás hétvégén a Szolnok ellen itthon.