Torpedo Justitia - Szegedi FE - 2014. 01. 26.

Nyomtatás PDF

Torpedo Justitia FK - Szegedi FE 5 - 6 (1-4; 1-0; 3-2)

Az új év első mérkőzését idegenben játszottuk Budapesten. Az őszi 8-5-ös diadal után a győzelem volt most is a cél,de tudtuk, hogy ellenfelünk is feni a fogát ránk. Nagyon jól kezdtük a meccset, 3 góllal is elhúztunk, de a kezdeti tempó visszaesett, elkerülhető gólokat kaptunk. Szerencsére még időben összekaptuk sorainkat. Bár a végére magunknak nehezítettük meg az összecsapást, a 2 pontot sikerült elhoznunk.

Pontszerzőink: Feil (3+0), Keszthelyi (2+2), Papp T. (0+1), Papp Z. (1+0).

Részletek a bővebben után!

Laci és Marci kivételével valamennyi csapattag megjelent a mérkőzésen, így 8 mezőny játékossal és 1 kapussal indultunk harcba a Torpedo ellen.

Az első harmad jól indult: az első támadásunkból gólt szereztünk. A 2. perc legelején egy beütésből Keszi passzolt Balagehez aki nem hibázott (0-1). Ezt követően a hazai nyomtak, de egyenlíteniük nem sikerült, három nagy helyzetüket is védte a kapusunk. A 9. perc legelején Balage lőtt, de a kapusról kijött a bogyó, viszont második lövésével kettőre növelte előnyünket (0-2). Ezután főleg a mezőnyben folyt a játék, komoly helyzetek nélkül. A 17. percben Tomi vitte fel a labdát, majd Zolihoz passzolt, aki a kapu bal oldalát lőtte ki távolról (0-3). Még mielőtt nagyon megnyugodtunk volna a Torpedo egy gyors ellentámadás után szépít a 18. percben (1-3). A Következő percben Keszi szerez labdát a védőjét kikerüli és a kapust elfektetve a rövid sarokba lő (1-4). Háromgólos előnnyel zártuk a harmadot.

Második harmadban a hazai próbálkoztak, hogy közelebb kerüljenek. Mi meg azért támadtunk, hogy tovább növeljük az előnyünket. Több helyzet és lehetőség is volt mindkét oldalon, de gól nem esett az utolsó percig. Ekkor Guppit szerelte egy hazai játékos, aki kilőtte a bal felső sarkot (2-4). Ezért kár volt, hisz csak meg kellett volna tartani a labdát a harmad végéig.

Harmadik harmad így nyílt lett, hisz két gólt gyorsan le lehet dolgozni. Támadtak is a hazaiak. 48. percben fel is zárkóztak egy gólra (3-4). Egyenlíteniük már nem sikerült, mert Keszi a 49. percben ismét gólt üt (3-5). Lehetőségek mindkét kapu előtt, de újabb gólt mi szerzünk a 52. percben, amikor is ismét Keszi szolgálja ki Balagét, aki be is veszi az ellenfél kapuját (3-6). Kezdtünk megnyugodni, hogy ez a meccs megvan. A Torpedo egy újabb labdavesztésből gólt szerez a 58. perc legelején (4-6). Ekkor Atis időt kért, hogy pihenjünk és rendezzük sorainkat az utolsó percekre. Ez sikerült is, igaz vége előtt 20 másodperccel gólt kaptunk (5-6), de innen már az egy gólos előnyünket megtartottuk. Vége a meccsnek (5-6).

A csapatnak jár a gratuláció, mert jól és fegyelmezetten játszott, hisz kiállításunk nem volt, de a két –a harmad utolsó percében- kapott gólért kár. Kicsit több odafigyeléssel ezt elkerülhettük volna, és nem nehezítjük meg a magunk dolgát.