Szegedi FE - Phoenix Wizards - 2015. 04. 12.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - Phoenix Wizards 3 - 13 (0-3; 2-3; 1-7)

A debreceni győzelem után egy hajtós, kiélezett meccsre készültünk, ám ellenfelünk túlereje felőrölte maroknyi csapatunkat.

Pontszerzőink: Feil 1+0; Keszthelyi 0+1; Marosi 1+0; Őze 0+1; Papp T. 0+1; Papp Z. 1+0;

Részletek a bővebben után!

Nem ígérkezett könnyűnek a mérkőzés, hisz mi nyolcan voltunk míg az ellenfél tizenhét játékossal állt ki. Nálunk két távolmaradó volt Bozsó és Újvári személyében, míg Papp Zoltán sérülten vállalta a játékot.

Első harmad elején mezőnyben folyt a játék. 5. percben az első kapura tartó lövéséből gólt szerez a Phoenix, igaz 3 az 1 elleni szituációt követően (0-1). Majd egy gyors támadást követően növelik előnyüket a 7. percben (0-2). A csapat támadásban helyzetek kialakított, de legtöbbször kaput tévesztettünk v. hiba csúszott az utolsó passzba, így igazi gólszerzésre nem volt lehetőségünk. Míg védekezésben zónáztuk, de a háromsornyi játékossal kiálló ellenféllel szemben nehezen tartottuk a lépést. Újabb góllal már három az előny a 16. percben (0-3). Miközben egy támadásunk során Papdi kap egy könyököst az oldalába, aki a földre kerül emiatt. Levegőt nehezen kapott így a kispadon maradt. Szünet jókor jött a csapatnak.

Második harmadot jól kezdtük voltak helyzeteink, lövéseink, de gólt nem sikerült elérnünk. 26. percben a meccs egyetlen 2 perces kiállítása után emberelőnybe kerültünk. Gólt mi nem, hanem hátrányból az ellenfél szerez egy labdavesztés követően a 27. percben (0-4). 31. percben végre mi is gólt szerzetünk. Miután Őze passzából Feil eredményes (1-4). 1 perc sem telik el ismét négy a különbség (1-5). Még egy perccel később tovább növelik előnyüket (1-6). 36. percben Keszthelyi passza után Papp Zoltán lő gólt (2-6). További gólszerzési lehetőségünk volt, de a SZFE, ill. az ellenfél nem szerzett több gólt a harmadban.

Harmadik harmad elején Papdi megpróbálta újból a játékot, de fájt az oldala így visszament a kispadra, így maradt az egy cserénk a kispadon. Igaz ez két hete Debrecen ellen bejött. Második harmad lendületét vittük tovább a felzárkózás reményében. 43. és a 46. perc között bekapott három góllal elúszott a pontszerzés lehetősége az SZFE-nek (2-9). 49. percben Papp Tamás játszott meg Marosit, aki szépít (3-9). Ezután hajtott a csapat, mind védekezésben és támadásban, de elfáradt a meccs végére. Kapusunk tartotta a különbséget, hisz több nagy védést is bemutatott a végére már trükköző ellenféllel szemben. De ő is tehetetlen a sakk-matt helyzeteknél, amiből még négy gólt szerzett a Phoenix a meccs végéig (3-13).

Debrecenben szerzett győzelem után, nem sikerült a csapat formáját áthozni erre a meccsre. Főleg, hogy Zola sérülten játszott, ill. Papdi is kiesett a meccs során. Így is kitett magáért az SZFE, de mára ennyire futotta a csapattól.

Záró fordulóban a Neumann „B” csapatát fogadjuk május 17-én.