Szegedi FE - ORIGO SE - 2016. 01. 10.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - ORIGO SE 5 - 13 (3-3; 1-9; 1-1)

Az új évet a Magyar Kupa versenysorozatában kezdtük meg. A tét a legjobb 8 közé jutás volt.
Ellenfelünk a szintén OB II-es ORIGO gárdája volt. Bajnokságbéli összecsapásainkat eddig ők nyerték, egy barátságos kupán döntetlen után büntetőkkel mi nyertünk, tehát a kapaszkodó megvolt, hogy akár a miénk is lehet a meccs. Így is kezdtünk: 2-0-ra vezettünk. Ezután felváltva estek a gólok, 3-3-as döntetlennel mentünk a szünetre. Ami ezután történt, arra nem sok magyarázat van, az egész csapat leblokkolt, kaptunk 9 gólt a második 20 percben. Hiába szedtük össze magunkat az utolsó játékrészre, a hátrányt nem tudtuk ledolgozni.

Pontszerzőink: Bozsó (0+1) 2 perc; Csordás (0+1); Feil (1+0); Keszthelyi (1+0); Őze (0+2); Papdi (1+0); Papp Z. (2+0).

Részletek a bővebben után!

A Magyar Kupa első fordulójában az Origó együttesét fogadtuk. Mi 9+1 fővel, míg ellenfelünk 3 teljes sorral jött el a mérkőzésre.

Meccs elején az edző kérte, hogy azt játszunk amit tudunk. Hátul lévő emberek embert fogtak, amíg az elöl lévők zónáztak. Ellenfelünk letámadott amikor a labda Nálunk volt, míg támadásban gyors, pontos passzokkal érkezetek meg a térfelünkre. 5. percben Bozsó passzát Keszthelyi lőtte be (1-0). Következő percben Őze lövése kijött a kapusról és a szabad labdát Papdi kotorta be (2-0). Origó válasza a 11. perc elején érkezett (2-1). Majd az egyenlítés a 15. percben (2-2). 17. percben büntetőhöz jutottunk, mivel az ellenfél védője a kapu előtti „házban” védekezett. Megítélt büntetőt Feil magabiztosan értékesíti (3-2). Középkezdés követően rögtön jött az egyenlítés (3-3).Utolsó percben még Csordás volt helyzete, de Papdi passzát nem sikerült gólra váltania.

Jó első harmad után egy katasztrofális második következett. Hisz minden hibát elkövettünk, amit lehetett mind támadásban, mind védekezésben. Ezt egy Origó szintű csapat ellen nem lehet megtenni, mivel minden hibánkat góllal büntették. Szépség tapasz, hogy Papp Zoltán remek gólt szerzett Őze passzából a 40. percben (4-12).

A harmadik harmad elején ismét Papp Zoltán szépít az eredményen Csordás passza után a 43. percben (5-12). Szerencsére a csapat a szebbik arcát mutatta az utolsó játék részben, így ismét mozgalmas játék alakult ki lövésekkel, védésekkel és helyzetekkel. 57. percben egy kipattanó lövést kotor be az ellenfél, amivel kialakul a végeredmény (5-13). Majd az utolsó percben Bozsó megkapta ide első két percét, de gól már nem született.

Nagyon kár a középső harmad játékáért, hisz az elsőben és a harmadikban is egyenlő ellenfelei voltunk a nagyon játéktudású Origónak. Javítás ellenük februárban a bajnokságban.