Szegedi FE - SZPK - 2016. 04. 03.

Nyomtatás PDF

Szegedi FE - SZPK Komárom 8 - 15 (2-4; 4-4; 2-7)

A bajnokság utolsó hazai mérkőzésén a már bajnok Szőnyi Palándöngetők Körét fogadtuk. A múltkori, miskolcon mutatott fegyelmezett védekezést és támadásvezetést kérte tőlünk Keszi, amit nagyrészt sikerült is betartanunk. Pörgős, látványos - az első két harmadban szoros - meccset játszottunk. A végére tempót váltott a címvédő, és kihasználta a hibáinkat, így a gólkülönbség is megugrott. Ennek ellenére előre mutató a játékunk, a heti egy edzéshez képest. A jelenlévők közül majdnem mindenki szerzett pontot, ami szintén pozitív.

Pontszerzőink: Bozsó (0+1) 6perc; Csordás (1+1); Feil (1+1) 2perc; Keszthelyi (1+0); Marosi (1+0); Őze (0+1); Papdi (1+1); Papp Z. (3+0).

Részletek a bővebben után!

Vasárnapi meccsre 9 fővel tudtunk kiállni az idei OB II. bajnokságot megnyerő SZPK ellen, akik szokásukhoz híven 3 sorral jöttek el Szegedre.

Első harmad elején kissé lassan vettük fel a meccs tempóját, ill a koncentrációnk sem volt teljes így két gólt is szerzett az SZPK az első négy percben (0-2). Majd mi is kezdtünk életjelet adni, hogy a pályán vagyunk, de lövéseink, utolsó passzaink nem értek célba. Így a felzárkózásra a 10. percig kellett várni, amikor Csordás szerzet labdát az ellenfél térfelén, majd higgadtan belőtte azt (1-2). Egyenlítés is összejött, miután Marosi lőtte be a helyzetét a 13. percben (2-2). Folyamatosan veszélyben forogtak a kapuk, de kapusok a helyükön voltak, így újabb gólok nem születtek. A 19. percben jött két rövidzárlat a szegedi oldalon és visszaállt a kétgólos előny (2-4). Kár volt érte, hisz mi is mehetünk volna előnnyel a szünetre, ha belőjük helyzeteinket.

Második harmad jól indult, hisz szinte a középkezdés után Papp Zoltán lőtt a kapuba a 21. percben (3-4). Továbbra is hajtós, időként küzdős meccs alakult. 24. percben ismét kettővel mentek a vendégek, majd Feil két perces kiállítását kihasználva hárommal mentek a 26. percben (3-6). SZFE ismét megrázta magát és Feil talált be a kapuba védhetetlenül, Őze passzából a 32. percben (4-6). 35. percben egy gólra felzárkóztunk, miután Papdi lőtte be közvetlen közelről a kapus alatt a kapuba a labdát Csordás indításából (5-6). Következő percben 1-1 gól esett mindkét oldalon, nálunk Keszthelyi volt eredményes (6-7). Egyenlítés nem sikerült a harmad, sőt Bozsó kiállítása miatt, újabb emberelőnyös gólt kaptunk az utolsó percben (6-8).

Harmadik harmad elején ismét Bozsó került a büntetőpadra, de ezt az emberhátrányt remekül kivédekezte a csapat, majd a 47. percben mi kerültünk emberelőnybe. Sajnos nem sikerült kihasználnunk, sőt az ellenfél szerzett gólt a 49. percben (6-9). Egy perccel később tovább nőt az előny (6-10). Keszthelyi időt kért a Szegednek, hogy kifúja magát a csapat és rendezze sorait. De a nagy tempó és a küzdés az ellenféllel lefárasztotta a csapatot, így a koncentráció visszaesett mind támadásban, mind védekezésben. 52. percben ismét betalált a bajnok (6-11). 55. percben ismét Bozsót látták szabálytalannak, két perc Neki és büntető a SZPK-nak. Amit a kapusunk zavarásának köszönhetően az ellenfél játékosa kihagyott. Igaz emberelőnyből gólt ütnek, majd még két találattal tovább nőtt az előnyük (6-14). 57. és az 60. percben Papp Zoltán kétszer is betalál. Előbb Papdi passzából, majd egy labdaszerzést követően lő gólt. Szépséghiba, hogy a két gólunk között egyet szerez a vendégcsapat is (8-15). Ez a vége.

Utolsó harmad záró 10-12 percéért kár, hisz ha fejben és testben is fittek maradtunk volna akár meglepetést is okozhattunk volna. Így maradt a tisztes helytállást és felkészülés az évad utolsó meccsére, vasárnap a Mesehősök ellen.