IBK Cartoon Heroes - Szegedi FE - 2016.04.10.

Nyomtatás PDF

IBK Cartoon Heroes "B" - Szegedi FE 2 - 3 (1-0; 1-2; 0-1)

Az idei utolsó bajnokin az őszi győzelmet szerettük volna megismételni, egy jó hangulatú, tét nélküli meccsen (már egyik csapat se kerülhetett se feljebb, se lejjebb a tabellán). Ennek pont az ellenkezőjét sikerült mutatnunk: fejben az öltözőben maradtunk, ellenfelünk meg is szerezte a vezetést, míg a mi támadásaink rendre a kapusban, vagy a kapufán csattantak. A második harmadban mintha magunkra találtunk volna, 2-2-re egalizáltunk. Az idény utolsó 20 percére úgy mentünk fel, hogy akit nem kell oxigénsátorba vinni, az nem hajtott eléggé. A hajtás megvolt, de se a ziccerek, se a távoli lövések nem akadtak be. Bak Petyának hála, hozzánk se. Aztán az utolsó percben megtört a jég: Őze íveléséből Keszthelyi betornászta a győztes gólt. Nehéz szülés volt, de megvan! Győzelemmel zártuk az idényt! Szép volt Fiúk! Hajrá Szeged!

Pontszerzőink: Bozsó 2 perc; Csordás (1+1) 4 perc; Keszthelyi (1+0); Őze (0+1); Papp Z. (1+0).

Részletek a bővebben után!

Utolsó mérkőzésre került sor múlt vasárnap az idei bajnokságba. Sajnos már tét nélkül, hisz a 7. helynél jobb pozíciót már nem tudtunk elérni. Míg az ellenfél az első pontjait szerette volna megszerezni a bajnokságba. Mérkőzésre két teljes sorral tudtunk elmenni, egyedül Újvári és a kínai játékosunk hiányzott.

Első harmad elején főleg a mezőnyben folyt a játék. Taktikánk a régi, az elől lévők zónáznak, míg a center és a védők emberfogást alkalmaznak. 5. perc végén emberelőnybe kerülünk, de az ellenfél szerez gólt egy ellentámadás végén, miután a menteni igyekvő Papp Bálint ütőjéről kerül a labda a hálónkban a 7. percre fordulva (1-0). 9. percben ismét emberelőnybe kerülünk, de ez is kihasználatlanul marad, nem sikerül egyenlíteni. 11. percben fordul a kocka miután a fejelő Bozsó kapott két percet és emberhátrányba kerültünk. Remekül kivédekezte a csapat. Harmad további részében mi uraltuk a játékot, az ellenfelünk ritkán került igazi gólhelyzetbe, hisz a lövéseket remekül blokkoltuk és a át is jött a lövés a védőn a kapusunk hárított. Nálunk meg kimaradt minden, hisz a hazai csapat remekül tömörült a kapu előtt és a lövéseink nem jutottak el a kapuig. Legközelebb a 17. perc végén jártunk a gólszerzéshez, de Keszthelyi lövése a felső kapufán csattant, majd a záró percben Marosi lőtte telibe a jobb kapufát.

Második harmad elején visszább álltunk védekezésnél, míg a Mesehősök megnyomták a harmad elejét és többször is ziccerbe kerültek, de a kapusunk védett, ill a kapuvas is kisegítette. Majd a mi perceink következtek, de négy nagy helyzetünk után egy kontratámadásból a hazaiak növelik az előnyüket a 27. percben (2-0). 30. perc elején Csordás kerül a büntető padra. Az emberhátrány kivédekezve a pályára visszatérő Csordás szerez labdát a pálya közepén és meg sem állt a kapuig, majd éles szögből kilőtte a kapu bal oldalát a 32. percben (2-1). Megtört a jég, sikerült a kapuba találni. Ment a csapat előre, de egy újabb emberelőny maradt kihasználatlan és helyzeteink is voltak. Egyenlíteni a 39. percben sikerült, miután Csordás lefutott az alapvonalig és nagyszerűen játszott meg a térfél közepén üresen érkező Papp Zoltán, aki egy állítás után a kapuba lőtte a labdát (2-2).

Harmadik harmadban az ellenfelünk kezdett fáradni, de így is volt lehetőségük gólt szerezni, de Bak Péter hárított, olykor bravúrral. Mi meg mentünk előre, hajtott a csapat, hogy győztesen hagyjuk el a pályát. Csordás újabb két perces kiállítását is kivédekeztük a harmad elején. Majd a győztes gólra a 60. percig kellett várni. Ekkor Őze emelte a kapu elé a labdát a félpályáról, amit a hazaiak kapusa kiejtett és a „ház” mellett álló Keszthelyi beütött a kapuba (2-3). Nyertünk.

Megizzadtunk, de győztesen hagytuk el a pályát a fiatal, tehetséges és gyors játékosokkal rendelkező Mesehős csapata ellen.

Jár a gratuláció a csapat valamennyi tagjának az egész éves aktív, részben aktív teljesítményéhez. Ill. mindenkinek, aki a csapat mellett áll. Családnak, barátnak, ismerősnek és szponzorainknak az egész éves kitartásukat, bíztatásukat a meccseinken.