Torpedo JSC - Szegedi FE - 2017. 03. 19.

Nyomtatás PDF

Torpedo JSC - Szegedi FE 15 - 11 (5-3; 7-2; 3-6)

Idén egy győzelem egy vereség volt eddig a mérlegünk a Torpedo ellen, ezen szerettük volna egy nyertes meccsel javítani a szezon utolsó mérkőzésén. A kezdés kicsit gyengére sikerült, a második harmad egyenesen pocsékra. A záró játékrész előtt Keszi az eredmény tükrében azt kérte, hogy ne görcsöljünk, az utolsó 20 percben játsszunk felszabadultan, győzelmi nyomás nélkül úgy, ahogy szeretnénk. Ez bejött, ugyanis 5 perc alatt 6 gólt is lőttünk, melyből 5-öt meg is adtak. Nem lehet minden meccsen a bíráskodásra fogni a vereséget, mert bár gólt nem tudnak lőni, de most is sok érdekes döntés született, vagy éppen, hogy nem... Mindenesetre ha az egész mérkőzésen úgy játszunk, mint a záró játékrészben, meglett volna ez a meccs (is).

Pontszerzőink: Bozsó (1+5) 2 perc; Csordás (1+0) 2 perc; Feil (2+2); Keszthelyi (0+1); Papdi (2+0); Papp B. (1+0); Papp T. (0+1); Papp Z. (4+2).

Részletek a bővebben után!

Érden játszottuk soron következő meccsünket, ellenfelünk a Torpedo csapata volt. Marosi és Bérdi nélkül 8 mezőny játékossal és 1 kapussal álltunk ki, míg a vendégek 13-an voltak, kapussal.

Mérkőzést zárt védekezéssel kezdtük és lehetőség szerint gyors kontrákkal az ellenfél kapuja elérni és a támadást lövéssel zárni. kezdeti ismerkedés után 6. percben Bozsó kapott kétperces büntetést. Ezt a csapat kivédekezte, majd fél perc elteltével a hazaiak szerzik meg a vezetést a 9. percben (1-0). Egy perc múlva Bozsó passzából Papp Z. lőtt gólt (1-1). Majd három perc alatt kaptunk négy gólt, miközben Papdinak, Papp Z. is voltak lehetőségeik, de ezek kimaradtak. Így a 17. percben az eredményjelző 5-1 állást mutatott. Még ebben a percben mi is ütöttünk két gólt előbb Csordás Papp Z. átadásából, majd Papdi Bozsó passzából (5-3). Szünetig az újabb gólok elmaradtak.

Második harmad a lehető legrosszabbul kezdődött, hisz két perc alatt 3 gólt szerzett a Torpedo (8-3). Majd emberelőnybe kerültünk a 25. percben, ami alatt 1-1 gól esett. Nálunk Papp B. volt eredményes egy szabadütés után (9-4). SZFE igyekezett ledolgozni a hátrányát, de ami Nekünk nem sikerült az az ellenfélnek igen, így újabb gólokat szerzett összesen hármat a 34. percig (12-4). 35. percben páros kiállítás történt. Nálunk Csordás ment a büntető padra két perc erejéig. 4-4 elleni játékban gól nem esett. Nem sokkal azután, hogy kiegészültünk Feil passzol a szabadon lévő Papp Zoltánnak, aki kilövi a kapu hosszú oldalát a 37. perc legvégén (12-5).

Szünetben Keszthelyi kérte, hogy nyugodtan felszabadultan játszunk az OB II. 2016/17-es szezon utolsó harmadában. Figyelmetlenségünket kihasználva a hazaiak szereztek gólt a 41. percben (13-5). Majd a 42. percben beindult a SZFE, hisz öt perc leforgása alatt ötször voltunk eredményesek. Ebből kétszer Papp Z., Feil és egyszer Bozsó talált be, míg a gólpasszokból kettő Bozsó, egy-egy Feil, Keszthelyi, Papp T. nevéhez fűződik. 47. percben 13-10 volt az eredmény. 52. és az 53. percben a kitámadó szegedi csapatot, két góllal büntették a vendéglátók, miközben a bírók részünkre nem adtak meg egy találatot (15-10). Záró találatot Papdi lövi Papp T. passzából az 59. percben (15-11).

Kár a dekoncentrált védekezésünkért, ill. a gyenge kapus teljesítményért. Hisz ellenfelünk majd minden kaput eltaláló lövése gól lett. Nem levonva az Ő érdemüket persze. Ezt sajnos a nem tudtuk ellensúlyozni a támadásainkkal, hisz kikaptunk négy góllal. Utolsó harmad jól sikerült, önfeledten játszott a csapat és kiemelkedőt nyújtott a mérkőzés alatt 6-6 pontot szerző Bozsó és Papp Zoltán, ill. Feil, aki négy pontot szorgoskodott össze.

Folytatás az első alkalommal kiírt Liga Kupában, április 9-én a Komárom csapata ellen, idegenben.